Kokio objekto ieškote? ir nemokamai gaukite Jūsų kriterijus atitinkančius pasiūlymus.

Būsto įsigijimo žingsniai

 

 1. Finansinių galimybių išsiaiškinimas

Jei apsisprendėte pirkti butą, namą, sklypą ar kitą NT ir šiam Jūsų ketinimui reikalinga banko paskola, pirmiausia rekomenduojame kreiptis į banką, kad išsiaiškintumėte savo finansines galimybes.

Bankų kreditavimo pasiūlymai: http://ieskaunt.lt/naudinga-informacija/banku-pasiulymai/

 

 1. Perkamo NT paieška

NT paieška gali pasirūpinti pats pirkėjas, bet rekomenduotina tai pavesti šios srities specialistui – NT brokeriui, kuris atsižvelgdamas į pirkėjo poreikius suras ir pasiūlys geriausią variantą už priimtiniausią kainą. Nusprendus susirasti NT savarankiškai pasikaustykite kantrybe ir pradėkite nuo skelbimų peržiūros šiose svetainėse: www.apus.ltwww.aruodas.ltwww.edomus.ltwww.domoplius.ltwww.skelbiu.ltwww.alio.ltwww.city24.lt.

 

 1. Perkamo NT vertinimas

Suradus patinkantį NT ir apsisprendus dėl jo pirkimo rekomenduojamas NT vertinimas, kuris turėtų būti atliekamas prieš pasirašant preliminariąją sutartį. Kam reikalingas vertinimas?

– nepriklausomiems vertintojams atlikus vertinimą, įsitikinsite, ar perkamo NT kaina atitinka rinkos vertę;

– norint atlikti įkeitimo sandorį, reikia įvertinti įkeičiamą NT ir nustatyti įkeičiamo NT rinkos vertę.

Kiekvienas bankas turi jiems priimtinų vertintojų sąrašą, kurie NT vertinimo ataskaitą paprastai pateikia per 1-5 dienas. NT vertinimo ataskaitos preliminari kaina priklausomai nuo vertinamo turto tipo 300-600 Lt. Vertinimo paslaugų kaina priklauso nuo:

– turtą vertinančios agentūros įkainių;

– vertinimo darbų apimties;

– vertinamo turto būklės, jo buvimo vietos ar nuo to, kaip greitai norite gauti įvertinimo ataskaitą.

 

 1. Preliminariosios sutarties pasirašymas

Preliminarioji sutartis turi būti rašytinės formos. Esmines sutarties sąlygos:

– aprašomas nekilnojamasis turtas (unikalus Nr., bendrasis plotas, adresas);

– nurodomos sutarties šalys (pirkėjas ir pardavėjas);

– numatomas terminas, iki kurio privalo būti sudaryta pagrindinė nekilnojamojo turto pirkimo – pardavimo sutartis;

– nurodoma perkamo – parduodamo nekilnojamojo turto kaina;

– numatoma, kuri sandorio šalis įsipareigoja apmokėti pagrindinės pirkimo – pardavimo sutarties patvirtinimo išlaidas pas notarą;

– surašomi visi pardavėjui numatyti įsipareigojimai, kurie privalo būti įvykdyti iki pagrindinės pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymo;

– nurodoma nekilnojamojo turto atlaisvinimo ir perdavimo pirkėjui data;

– apibrėžiamos sutarties nevykdymo sąlygos.

 

 1. Kredito sutarties pasirašymas arba garantinio rašto gavimas

Kredito sutartis pasirašoma, kuomet:

– esate išsirinkę perkamą NT ir apsisprendę dėl jo pirkimo;

– yra priimtas banko sprendimas dėl paskolos suteikimo;

– yra atliktas perkamo NT vertinimas ir vertinimo ataskaita pateikta banko vadybininkui;

– kredito gavėjas turi atsidaręs sąskaitą banke, kuris suteikia kreditą.

 

 1. Pagrindinės pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymas pas notarą

Pagrindinė pirkimo – pardavimo sutartis pasirašoma pas notarą, kuomet nekilnojamojo turto pardavėjas turi visas reikalingas pažymas, leidimus ir kt. dokumentus sandoriui sudaryti, o pirkėjui yra išduotas banko garantinis raštas dėl paskolos suteikimo arba jau yra pasirašyta kredito sutartis. Pirkimo-pardavimo sutarties tvirtinimo pas notarą kaina 0,45-0,5 proc. nuo sandorio sumos (pirkimo-padavimo kainos sutartyje), papildomai už sutarties projektą, duomenų sandoriui užsakymą ir patikras registruose. Paprastai mokesčiai notarams mokami grynaisiais pinigais.

 

 1. Nuosavybės teisės įregistravimas

Registruojant nuosavybės teisę į įsigytą NT pasirenkate terminą, per kurį pageidaujate, kad turtas būtų įregistruotas (galimi terminai – 1, 3, 5 arba 10 darbo dienų). Įregistravus nuosavybės teisę į įsigytą turtą, Jums bus išduotas nuosavybės teisę patvirtinantis registro išrašas. Mokesčio už nuosavybės teisių įregistravimą ir pažymėjimo išdavimą dydis priklausys nuo registruojamo turto rūšies, vidutinės NT rinkos vertės ir Jūsų pasirinkto termino. Daugiau informacijos apie įkainius paspaudus šią nuorodą:

http://www.registrucentras.lt/ntr/apie/ikainiai/iregistravimas.php

 

 1. Nekilnojamojo turto draudimas

Bankui įkeičiamą turtą (išskyrus žemės sklypą) apdrauskite banko naudai visam kredito laikotarpiui nuo gaisro, sprogimo, žaibo, vandens poveikio, trečiųjų asmenų neteisėtos veiklos, stichinių nelaimių.

Banko vadybininkas rekomenduos draudimo brokerio įmonę ar bankui priimtiną draudimo bendrovę, kuri palankiomis sąlygomis gali apdrausti Jūsų turtą.

 

 1. Nekilnojamojo turto įkeitimas

Iki paskolos išmokėjimo, privaloma įkeisti perkamą nekilnojamąjį turtą pas notarą pasirašant įkeitimo sutartį, pagal kurią turtas bus įkeičiamas bankui, siekiant užtikrinti prievolės pagal kreditavimo sutartį įvykdymą.

Iki nekilnojamojo turto įkeitimo sutarties pasirašymo, reikia atlikti šiuos veiksmus:

– užsakyti pažymą iš RC, reikalingą NT įkeitimui;

– apdrausti perkamą NT;

– gauti teismo leidimą įkeisti perkamą būstą, kuriame gyvena nepilnamečiai vaikai ir būstas yra  laikomas šeimos turtu. Pildomo prašymo pavyzdys bei dokumentai, kuriuos reikia pateikti teismui pateikiami čia:

http://www.teismai.lt/dokumentai/gyventojams/Civiliniame%20procese/prasymas_del_leidimo_ikeisti_buta.pdf

 

Teismo leidimas įkeisti būstą nereikalingas:

– jeigu Jūsų šeima su nepilnamečiais vaikais gyvena ne bankui įkeičiamame būste, o kitame. Tokiu atveju, prieš tvirtindami įkeitimo sandorį, turėsite notarui pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad turite kitą būstą, kuris įregistruotas kaip šeimos turtas;

– jeigu įkeičiamas žemės sklypas.

 

 1. Kredito išmokėjimas

Kreditas išmokamas ne anksčiau kaip kitą dieną po įkeičiamo turto įkeitimo sutarties įregistravimo hipotekos skyriuje.

 

 1. Įsipareigojimų įvykdymo patvirtinimas pas notarą

Nekilnojamojo turto pardavėjui gavus pinigus iš banko, jis turi nuvykti į notarų biurą ir patvirtinti apie tinkamą pirkėjo atsiskaitymą pagal sutartį. Pardavėjas turi kreiptis į notarą, kuris patvirtino pirkimo – pardavimo sutartį. Notaras patvirtins visišką Jūsų įsipareigojimų įvykdymą pardavėjui ir išduos liudijimą. Šį liudijimą turite pateikti VĮ Registrų centrui, o liudijimo kopiją banko vadybininkui. Nepateikus VĮ Registrų centrui šio liudijimo, Jūs negalėsite laisvai disponuoti įsigytu turtu.

 

Smagių akimirkų svajonių būste!