Kokio objekto ieškote? ir nemokamai gaukite Jūsų kriterijus atitinkančius pasiūlymus.

Teisiniai patarimai

 

1. Prieš pasirašydami preliminariąją pirkimo – pardavimo sutartį ir mokėdami avansą, paprašykite savininko parodyti VĮ „Registrų centras“ išduotą NT pažymėjimą/išrašą. Įsitikinkite, kad preliminariąją sutartį Jūs pasirašote su perkamo NT savininku, ar perkamas NT neturi jokių suvaržymų (įkeistas, areštuotas ir pan.), apie kuriuos Jūs neesate informuotas.

2. Jei NT priklauso keliems bendrasavininkams, preliminariąją sutartį turi pasirašyti visi bendrasavininkai arba pasirašantis pardavėjas turi turėti kitų bendrasavininkų notarinį įgaliojimą, veikti kitų bendrasavininkų vardu.

3. Jei perkamas NT yra įkeistas, paprašykite, kad pardavėjas pateiktų kreditoriaus sutikimą sandorio sudarymui, įsitikinkite, kad sutarta pardavimo kaina neviršija finansinių įsipareigojimų kreditoriui.

4. Paprašykite, kad pardavėjas pateiktų pažymas, jog nėra skolingas už komunalines paslaugas (dujas, elektrą, vandenį ir pan.), kad nėra įsiskolinimų už kt. (administravimo) paslaugas iš daugiabučio bendrijos ar administruojančios bendrovės, ar seniūnijos. Pažyma iš sodininkų bendrijos, kad nėra įsiskolinimų, perleidžiant soduose esantį NT, yra būtina.

5. Jei parduodamas NT yra išnuomotas, įsitikinkite, kad Jūsų perkamo NT nuomininkai yra informuoti apie šią situaciją. Kartu išsiaiškinkite iki kurios dienos nuomininkai turi atlaisvinti nuomojamas patalpas.

6. Jei NT savininką atstovauja asmuo, veikiantis pagal įgaliojimą, prieš palikdami įgaliotam asmeniui avansą bei pasirašydami preliminariąją sutartį, atidžiai perskaitykite įgaliojimą bei įsitikinkite, kad asmuo, veikiantis pagal įgaliojimą, turi teisę atlikti atitinkamus veiksmus.

7. Parduodamas NT turtas, kuriame įrengta šildymo sistema ir įregistruotas 100 proc. baigtumas, privalo turėti energinio naudingumo sertifikatą.

8. Jei perkamas žemės sklypas, esantis sodų bendrijoje Vilniaus mieste, sklypui privalo būti atlikti ir VĮ „Registrų centras“ užregistruoti tikslūs kadastriniai matavimai.